Koniński cmentarz - piękny i tajemniczy


W naszą tradycję wpisuje się dbałość o groby najbliższych zmarłych. O konińskim cmentarzu parafialnym można powiedzieć, że jest to miejsce święte i nietykalne, ponieważ znajdują się tam szczątki naszych bliskich zmarłych, którzy dzielili z nami miłość, wiarę i przyjaźń. Groby na cmentarzu wywołują w nas smutek i nostalgię, ale niosą również pewną nadzieję pokładaną w Bogu na życie wieczne.

Koniński cmentarz - święte miejsce dla wielu

Śmierć jest naturalną częścią życia i oczywistym jest, że jako osoby wierzące chcemy pochować swych najbliższych na ziemi świętej. Śmierć w oczach chrześcijan to nowy początek, przejście do życia wiecznego z Bogiem. Pochowanie bliskich na cmentarzu katolickim jest wyznaniem naszej wiary w życie wieczne.

O konińskim cmentarzu

O konińskim cmentarzu - nagrobki

Koniński cmentarz jest nie tylko miejscem wiecznego spoczynku naszych rodzin i przyjaciół lecz także świadectwem często burzliwych i dramatycznych dziejów miasta. Znajdują się tam nagrobki zabytkowe, nagrobki wielu pokoleń mieszkańców Konina, które są znakiem upływających lat oraz niespokojnych czasów dla miasta i dla ojczyzny.

O konińskim cmentarzu - pomniki

Na cmentarzu w Koninie znajdują się pomniki ekskluzywne i bardzo eleganckie w swej prostocie, przygotowywane na wymiar, idealnie dobrane do potrzeb klienta z zachowaniem odpowiednich proporcji i wzorów. Ważną sprawą jest też dobór odpowiedniego materiału do wykonania pomnika. Na cmentarzu są pomniki wykonane głównie z granitu ze zdobieniami z mosiądzu bądź ze stali.